Chcesz wiedzieć więcej? +48 606 164176

Tnij koszty
dzięki używanym
licencjom

Relicense jest jednym z wiodących europejskich dostawców
używanych licencji wolumenowych Microsoft.

Relicense verified - legally compliant, audit secure

Dowiedz się więcej na temat używanego oprogramowania od naszych ekspertów.

Dowiedz się więcej

Dlaczego Relicense?

Kupując używane oprogramowanie warto polegać na partnerze, który może wykazać się wiedzą, doświadczeniem i wiarygodnością. Takim partnerem jest właśnie nasza firma:

 • Oferujemy fachowe porady w zakresie produktów, licencji i kwestii prawnych.
 • Ściśle przestrzegamy wszystkich wymogów nakładanych przez prawo i producenta.
 • Często przechodzimy audyty prowadzone przez niezależne organizacje audytorskie.
 • Powiadamiamy producenta o każdym indywidualnym transferze licencji.
 • Od początku istnienia naszej firmy nie było przypadku reklamacji ze strony producenta odnośnie przenoszonych licencji.
 • Zarówno polskie sądy jak i KIO stosują szeroko w swoich orzeczeniach i wytycznych informacje o możliwości legalnego transferu i sprzedaży licencji używanych.

* W procesie zakupu i sprzedaży licencji, Relicense sprawdza, czy wszystkie wymagania są spełnione, tak aby transfer licencji odbywał się zgodnie z prawem i był akceptowany podczas audytów.

Blog

The CLOUD Act and How to Safeguard Your Privacy
Hybrid Licensing
9. marzec 2020 - Michael Vilain

The CLOUD Act and How to Safeguard Your Privacy

In view of the so-called CLOUD (Clarifying Lawful Overseas Use of Data) Act, which has been in force since 23rd March 2018 and tightens the previous provisions, more organizations than ever will have started to wonder whether keeping all their data in cloud storage is such a wise thing to do.

Przeczytaj artykuł

 

Time's Up for Windows 7: Now Businesses Are Left with these 5 Options
Best Practices
29. styczeń 2020 - Michael Vilain

Time's Up for Windows 7: Now Businesses Are Left with these 5 Options

On January 14, the time had come: Microsoft officially discontinued their support for Windows 7. Since this day, automatic security updates essential for safeguarding valuable corporate data are no longer turning up. In their majority, businesses have long prepared for this date and taken appropriate precautions but for various reasons, hundreds of thousands of companies large and small still rely on this operation system dinosaur for various reasons even after its support period has come to an end.

Przeczytaj artykuł

 

Justitia
Legal Issues
16. styczeń 2020 - Guus Derckx

A True Story: Why It Pays to Always Buy Second Hand Software from a Specialist

BSA The Software Alliance is an internationally operating interest group of software manufacturers. Their membership roster reads like the industry's Who's Who: Virtually all the software industry's top dogs from A for Adobe to M for Microsoft right through to V for Veritas are represented there. One of the association's premier missions is to identify businesses using incorrectly licensed software and to take legal action against them.

Przeczytaj artykuł

 

Everything You Always Wanted to Know About Pre-owned Licenses but Were Afraid to Ask.
Today: Acquisition in good faith
Legal Issues
2. grudzień 2019 - Katrin Luther

Everything You Always Wanted to Know About Pre-owned Licenses but Were Afraid to Ask.
Today: Acquisition in good faith

When buying pre-owned software licenses, purchasers might not succeed with invoking a "legal appearance". They need to produce tangible arguments proving without doubt that the purchase complied with all relevant legal standards and they had satisfied their obligation to exercise due care when checking adherence to those standards.

Przeczytaj artykuł

Aktualne oferty

Czy Twoja firma korzysta z przestarzałego oprogramowania?

Powiadomienie: Bezpłatne wsparcie dla Windows 7 już się zakończyło! Wsparcie Office 2010 zakończy się 13 października 2020 roku. Udało Ci się na to przygotować? Dowiedz się więcej

Oszczędź do 48% na licencjach MS Office!

Relicense Hybrid Licensing:
Największe zalety obu sposobów korzystania z licencji.

Dowiedz się więcej

Obniż koszty IT, kupując używane licencje

Używane licencje na oprogramowanie działają równie dobrze jak nowe, a dzięki nim można zaoszczędzić nawet do 50 procent kosztów zakupu w porównaniu z pierwotną ceną oprogramowania. Nasza firma działa zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi wytycznymi dotyczącymi licencji oraz przepisami prawnymi. Kupując licencje na oprogramowanie za pośrednictwem Relicense, otrzymasz oczywiście całą niezbędną dokumentację.

Używane licencje wolumenowe Microsoft Przewodnik kupującego Zakup licencji krok po kroku

Zwiększ swój budżet, sprzedając zbędne licencje

Jeśli twoja firma przeniosła się do Office 365 w chmurze lub z innych powodów posiada nadmiar licencji na oprogramowanie, Relicense może odkupić te licencje, aby sprzedać je innym firmom. Cena, jaką możemy zaoferować, zależy od liczby licencji i wersji, które chciałbyś sprzedać, ale z pewnością przyniesie korzyści dla twojego budżetu IT.

Czy któryś z twoich klientów ma zbędne licencje?

Jeśli jesteś dostawcą IT i znasz dużych klientów, którzy mają nadmiar licencji na oprogramowanie, skontaktuj się z Relicense. Wspólnie możemy znaleźć rozwiązanie dla twoich klientów.

Czym są nadwyżki licencji?
Gdy firma lub organizacja zdecyduje się na subskrypcję na przykład usługi Office 365 poprzez zawarcie Umowy Zbiorczej (Enterprise Agreement lub Select), wszystkie wcześniejsze programy Office staną się zbędne i klient będzie w posiadaniu zbyt wielu licencji. Chociaż Microsoft oferuje duży rabat za przejście na Office 365, nie zmienia to faktu, że masz prawo odsprzedać swoje stare licencje na program Office zgodnie z umową Enterprise lub Select Agreement i zyskać na tym finansowo.

Przewodnik
sprzedającego
Sprzedaż licencji krok po kroku

Czym jest używane oprogramowanie?

W przeciwieństwie do samochodów, mebli czy ubrań, używane oprogramowanie nie ulega zużyciu. W związku z tym licencje na oprogramowanie mogą być z powodzeniem wykorzystane ponownie. Mogą z tego skorzystać zarówno firmy, które mają zbędne licencje na oprogramowanie, jak i te, które potrzebują licencji.

Relicense kupuje licencje na oprogramowanie od firm korzystających np. z Microsoft Office 365 w chmurze i odsprzedaje je firmom, które potrzebują kolejnych licencji.

Oczywiście odbywa się to zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami licencyjnymi i prawnymi.

Czy jest to legalne?

Tak, kupowanie i sprzedawanie używanych licencji na oprogramowanie jest legalne. W dniu 3 lipca 2012 r. Trybunał Sprawiedliwości UE rozwiał wszelkie wątpliwości co do legalności sprzedaży używanych licencji na oprogramowanie, o ile przestrzegane są określone wytyczne prawne. Znajduje to odzwierciedlenie nie tylko w orzecznictwie na terenie UE lecz również bezpośrednio w polskim sądownictwie jak i w KIO.

Firma Relicense została założona w 2008 r. i wszystkie przeprowadzone przez nas transakcje odsprzedaży i zakupu licencji zawsze były zgodne z obowiązującymi zasadami i standardami.

O Relicense

Relicense kupuje licencje na oprogramowanie od firm i sprzedaje je innym podmiotom zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami licencyjnymi i prawnymi. Dzięki temu możemy oferować licencje na oprogramowanie w konkurencyjnej cenie, jednocześnie pomagając firmom uwolnić fundusze zamrożone w posiadanych zbędnych licencjach.

Naszą działalność skupiamy na używanych licencjach na oprogramowanie Microsoft, a także na wybranych systemach operacyjnych i podstawowych licencjach.
Relicense została założona w 2008 r. Jej siedziba znajduje się w Niemczech, ale ma też biura w wielu krajach europejskich.

Nasza bieżąca oferta *

Aplikacje

 • Microsoft Office volume licenses
  (2019 / 2016 / 2013
  Professional Plus / Standard)
 • Microsoft Project volume licenses
  (2019 / 2016
  Professional / Standard)
 • Microsoft Visio volume licenses
  (2019 / 2016
  Professional / Standard)

Licencje dostępowe CAL

 • Microsoft Enterprise
  and Core CAL Suite
 • Microsoft Windows CALs
 • Microsoft Exchange CALs
 • Microsoft SharePoint CALs
 • Microsoft Skype for Business CALs
 • Microsoft SQL CALs

Systemy operacyjne

 • MS Windows 10 Enterprise
  Upg. LTSB and LTSC
 • MS Windows 10 Professional Upg.

Serwery

 • Microsoft Windows Server licenses
 • Microsoft Exchange Server licenses
 • Microsoft SQL Server licenses
 • Microsoft SharePoint Server licenses
 • Microsoft Skype for Business Server licenses

* Prosimy o kontakt w sprawie dostępności

Kontakt

Skontaktuj się z nami
i dowiedz się więcej!

Czy twoja firma jest zainteresowana obniżeniem kosztów dzięki używanym licencjom (pre-owned software)?
Zadzwoń do nas lub skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.
Nasi eksperci chętnie udzielą ci porady i przygotują ofertę dostosowaną do twoich potrzeb.

Dostawa tylko do firm i instytucji publicznych. Minimalne zamówienie: 2000 €

Tel. +48 606 164176

Paweł Markowski, Country Manager - Poland Paweł Markowski
Country Manager - Poland
 


Prywatność - Przesyłając ten formularz, wyrażasz zgodę na przechowywanie danych podanych w formularzu kontaktowym w celu przetworzenia i udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Uwaga: Informacje zostaną usunięte po zakończeniu tego procesu i nie będą udostępniane. Masz prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie.
» Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszym oświadczeniu o ochronie prywatności.